Doporučená literatura

Doporučená literatura

Vyhrajte svůj boj s rakovinou – Henderson Bill Petr Pudil, Praha, 2011

pudilPetr Pudil, Praha, 2011, orig. brožovaná vazba, nová kniha, překlad Jana Hollanová, 306 stran, (průvodce šetrnou, netoxickou léčbou, Kapitola 1 – Úvod, jak vyhrát boj s rakovinou, Kapitola 2 – Rakovinové prostředí, Kapitola 3 – Co je vlastně rakovina, Kapitola 4 – Jak vyléčit rakovinu, Kapitola 5 – Samoléčba rakoviny, Kapitola 6 – – Kliniky, Kapitola 7B – Další léčebné postupy, o nichž byaste měli vědět.

 

 

Tajemství zdravého stárnutí – Patrick Holford, Jerome Burne

tajemstvi-zdraveho-starnuti-malyPřední a mediálně známý britský nutriční odborník Patrick Holford zde podává ucelenou přehlednou informaci o potravních doplňcích, vitaminech, minerálech, jejich účincích a dávkování a o posledních vědeckých objevech na tomto poli. Mluví také o potravinách a zdravém způsobu života. Knížka obsahuje i přehled současných škodlivých vlivů, kterým je možné se vyhnout, počítá mezi ně také některé léky. Dokládá, že můžeme zdravě stárnout, pokud víme, jak na to, a sami se o to zasloužíme. Jak si zlepšit kůži, kosti, svaly, energii, vzhled, paměť, spánek, krevní tlak, jak se bránit chronickým chorobám. Jak si vylepšit kondici, vypadat mladší a být zdravější – v jakémkoliv věku.

Jak pečovat o zdraví dítěte navzdory vašemu lékaři – Robert S. Mendelsohn

mendelsohnRobert S. Mendelsohn: Jak pečovat o zdraví dítěte navzdory vašemu lékaři. Naučte se, jak doma léčit a diagnostikovat: běžná nachlazení a chřipky, dětské nemoci, alergie apod. Kniha obsahuje kapitolu o tom, jak si vybrat správného pediatra, souhrn zásad používání prastarých léčebných prostředků, instrukce, jak poznat, kdy je třeba vyhledat lékaře a detailní informace, jak postupovat v případě úrazů.
Dr. Robert S. Mendelsohn (1926-1988) byl americký pediatr s více než třicetiletou praxí. Vyučoval na lékařské fakultě Northwestern University a byl docentem pediatrie a komunitního zdraví a preventivního lékařství na lékařské fakultě University of Illinois. Ostře kritizoval pediatrickou a porodnickou praxi, vystupoval proti plošnému očkování a rutinním rentgenovým vyšetřením. Za svou práci získal řadu ocenění.