Laryngitická lékárnička

Laryngitická lékárnička

Aconitum – dítě se probudí vyděšené, protože nemůže dýchat
Spongia tosta – na rozšíření dýchacích cest, suchý štěkavý kašel
Hepar sulphur – na odkašlání, odhlenění

Tyto tři léky zabírají velmi dobře a prakticky okamžitě.

Kombinaci léků podávejte v rozmezí 2 minut. tj. Aconitum – 2 minuty – Spongia tosta – 2 minuty – Hepar Sulphur. Pokud nevidíte zlepšení, opakujte celou sérii znovu po 15 – 30 minutách. Dítě by mělo na tuto léčbu velmi rychle zareagovat, do několika minut až do ½ hodiny. Dítěti se výrazně uleví, ale pokud potíže začnou znovu nastupovat, opakujte celou sérii znovu. I když se Vám dítě zdá druhý den již zdravé, aplikujte kombinaci léků ještě ráno, v poledne a večer v rozmezí 5 minut. Celou tuto léčbu můžeme praktikovat při převozu do nemocnice nebo i v nemocnici. Moje zkušenost je ovšem taková, že hospitalizace většinou již není nutná.

Další opatření:
  1. Okamžitě otevřete okno. S dobře oblečeným dítětem jděte ven, nebo k oknu a nechte ho vdechovat chladný vzduch. Pokud se toto stane v létě, kdy je teplo, otevřete mrazák a sedněte si s dítětem před něj.
  2. Po lžičkách dáváme dítěti pít vlažný čaj z ječných krup, který velmi výrazně snižuje otok hrtanu.
  3. Na krk přiložíme Priesnitzův obklad na 10 až 15 minut, poté sejmeme, ale krk ještě zabalíme do suché pleny. Zábal opakujeme po hodině.
  4. Co nejrychleji podáváme již uvedené léky. Pokud se bojíte, že by dítě mohlo kuličku vdechnout, vzhledem k tomu jak kašle, rozpusťte ji ve vodě a podávejte po lžičkách nebo stříkačkou.