Jak používat homeopatii

Jak používat homeopatii

Podání léku
  • Homeopatikum podáváme na plastové lžičce, pod jazyk a necháme rozplynout. Tohle je ideální stav. Pokud to Vaše dítě rozkouše nic si z toho nedělejte i tak mu to pomůže.
  • Na homeopatika nesaháme rukama.
  • 1h před podáním a 20 min po podání nepít aromatické nápoje a nejíst. Opět tohle je ideální stav. Pokud si dítě něco zobne, nevadí, pokračujte dál v podávání homeopatik.
  • Je dobré v průběhu užívání homeopatie nejíst a nepít nic s mentolem či mátou, nepoužívat kafrové masti apod. Pokud se k Vám něco takového dostane, pravděpodobně to vynuluje účinek homeopatika. Nic vážného to neznamená, prostě si vezmete homeopatikum znovu. Ovšem nemělo by se to opakovat.
  • Kojeným dětem podáváme homeopatii rozpuštěnou v mateřském mléce nebo ve vodě.

Akutní homeopatie

Akutně podáváme léky při konkrétním akutním onemocnění, například: chřipka, angína, průjem z dietní chyby, otřes mozku, naražené koleno apod. Čím dříve lék podáme, tím lépe.


Konstituční homeopatie

Konstituční znamená celostní a je velmi složitá a náročná. Pomáhá při chronických, vleklých chorobách, které nemocného sužují řadu let. V tomto případě hledá homeopat správný prvek pro daného klienta. Homeopata při výběru léku zajímají nejen fyzické potíže klienta, ale zejména jeho osobnost a jeho duševní potíže. Homeopatický lék potom řeší příčinu nemoci a ne její symptomy.