Chlorella

Chlorella

Sladkovodní řasa obsahující chlorofyl.

Chlorofyl má protizánětlivý a deodorační účinek, urychluje hojení ran a zánětů. Jedna tableta řasy Chlorela pyrenoidosa obsahuje milióny chlorellových buněk, které se podílí na ozdravění našeho těla. Vláknina řasy váže toxický odpad ze stravy (těžké kovy, amalgam z plomb, jedy, usazeniny na stěnách střev) a odvádí je z těla. Chlorella nám také předává kompletní spektrum výživných látek (vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy, rostlinné bílkoviny). Užitečné vlastnosti chlorelly jsou odbornou veřejností sledovány již od roku 1890. Obsahuje růstový faktor CGF, dále vitaminy, minerály, aminokyseliny, nukleové kyseliny a další látky nezbytné pro dobrý zrak.
krabice_chlorella_cz

Chlorella Green Ways

Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buněk, které se podílí na ozdravění našeho těla. Chlorella nám předává kompletní spektrum výživných látek i energii všech přírodních živlů. Pěstuje se v teplém klimatickém pásmu a tam načerpanou energií prohřívá lidský organismus. Náš výrobce je nejrenomovanější zpracovatelskou společností na světě. Užitečné vlastnosti chlorelly jsou odbornou veřejností sledovány již od roce 1890.

 

Složení

chlorella_cz_tabulka

Alergizující složka

Feoforbidy (derivát chlorofylu) 12 mg/100 g. Norma je 60 mg/100 g. Chlorella Green Ways jich obsahuje nejmenší množství. Jsme zatím jedinou společností, která jejich množství uvádí!

Unikátní látky

Sporopollein
Tato látka je obsažena ve střední části buněčné stěny Chlorelly pyrenoidosy. Chlorellová vláknina působí díky sporopolleinu zcela výjimečně. Buněčné stěny na sebe nevratně váží toxické látky, které potom z organizmu odcházejí přirozenou cestou (stolicí). Dr. Liebke se věnoval výzkumu očistných schopností chlorelly u lidí trpících otravou zubními (amalgámovými) výplněmi. Konstatoval pozitivní výsledky. Sporopollein je unikátní látka činící z chlorelly ojedinělý detoxikační prostředek vhodný pro moderního člověka.
Chlorofyl
V roce 1940 psal chirurgický časopis „Journal of Surgery“ o 1200 nemocných, kterým chlorofyl urychlil hojení ran. Je pozoruhodné, že hemoglobin, naše krevní barvivo, má (kromě ústředního prvku) stejnou strukturu jako chlorofyl. Rostliny díky chlorofylu žijí a dýchají, lidem zlepšuje krevní obraz, urychluje hojení ran a brání zánětům. Také zlepšuje okysličení organismu, čímž brání vzniku infekčního prostředí. Léčitelé tvrdí, že zelené barvivo uchovává sluneční energii, která nám předává moudrost a lásku. Věda to podporuje. Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a my lépe usínáme. Je to pozoruhodná shoda vědy a intuice.

 

Chlorella je nejbohatším zdrojem chlorofylu na naší planetě.

 

Chlorellin
Chlorella nepracuje pouze jako probiotikum, ale působí i antibakteriálně. Obsahuje látku nazvanou chlorellin, která je přírodním antibiotikem. Podobně antibioticky působí v česneku látky allicin a ajoen. Na rozdíl od chemických antibiotik působí chlorellin pouze proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflory. Proto je možné velkými dávkami Chlorelly pyrenoidosy docílit u infekčních onemocnění i antibiotického efektu. Dr. Liebke v případě infekcí doporučuje „šokovou terapii“. Tj. 3x denně až 50 tablet (a pokračovat několik dní). Často se podaří infekci zcela zastavit, nebo alespoň urychlit léčbu.

 

CGF
Dr. Fujimaki z Japonska izoloval z chlorelly růstový faktor pojmenovaný CGF. Je to nejsilnější složka chlorelly. Největší koncentraci CGF má Chlorella pyrenoidosa. CGF má výrazný omlazující a posilující efekt. Působí silně „probioticky“, tzn. zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní (ale třeba i vaginální …) mikroflóry. CGF až 4x urychluje růst např. acidofilní kultury! Probiotika jsou důležitější než biotika samotná, neboť upravují prostředí, ve kterém mikroflóra žije. Užíváním chlorelly vytváříme podmínky pro růst prospěšných bakteriálních kultur, jež nás chrání před civilizačními nemocemi, např. před plísněmi.

 

Standard kvality

„Přinášíme to nejlepší ze světa zelených potravin.”

Proč Chlorella pyrenoidosa V roce 1974 byly japonské úřady nuceny zavést standard kvality pro dovážené chlorellové produkty. Ty byly výrazně rozdílné v kvalitě zpracování i kvalitě biomasy. V roce 1995 byl v Japonsku výrobce Chlorelly Green Ways licencován k dovozu a prodeji svých produktů v kategorii „léčivých potravin“. Větší záruka kvality neexistuje.

 

Kvalita
Kvalitu i cenu chlorelly ovlivňuje mnoho faktorů. Většina výrobců používá průběžnou sklizeň, která je ekonomická pro výrobce, ale nejistá ve kvalitě výstupu pro zákazníka. Chlorella Green Ways je pěstována v pásmu s vyrovnaným slunečním jasem. V jiných zeměpisných šířkách a v nevyrovnaném klimatu je chlorella vystavena kolísavým podmínkám, čímž klesá její užitná hodnota. Japonské úřady dohlíží, aby prodávaná biomasa obsahovala pouze deklarovaný druh řasy. Výrobce Chlorelly Green Ways používá nejlepší separační (oddělovací) metody a v jejího nádržích rostou pouze nejkvalitnější kmeny pyrenoidosy. K nejvyšší kvalitě předurčuje pyrenoidosu výběr předcházející samotnému pěstování. V laboratořích se sleduje zdraví a síla chlorellových buněk. Do venkovních nádrží se přenesou pouze nejvitálnější vzorky, kde se množí osm dní do dne sklizně. Nádrže se pročistí a opět „osadí“ novou, geneticky nejzdravější kulturou. Existují různé metody k oddělení buněk od kultivačních nečistot. Nejčastější metody používají k proplachování chemikálie, které se těžko odbourávají. Náš výrobce používá bezkonkurenční komplex mikroskopických filtrů a odstředivek, které buňky chlorelly oddělí a pročistí bez použití chemikálií.

Stravitelnost Chlorelly Green Ways a nezávislé testování: Dr. L. Lewis (Duke University) analyzoval předložené, jemu neznámé vzorky. Z předložených vzorků byla účinně narušena pouze buněčná stěna Chlorelly Green Ways. Patentovaná dezintegrační metoda výrobce řasy Green Ways (systém STEAM) je výjimečná schopností buněčnou stěnu rozbít a zároveň uchovat hodnotu buněčného jádra. Chlorella pyrenoidosa je nezávisle (průběžně) testována japonskými kontrolními úřady – má minimálně 76% a vyšší stravitelnost! To je jeden z nejvyšších údajů nezávislých laboratoří! Výrobce Green Ways předkládá aktuální výsledky a zaručuje standarD kvality. Dokonalé surovině sluší dokonalé zpracování.

Tři stupně kvality

 • Kvalita I  – nejdražší a nejlépe zpracovaná surovina – 100% kvalita – produkt Chlorella pyrenoidosa Green Ways.
 • Kvalita II – levná surovina – pro zvířata – pouze minimálně, ale přesto snížená (kolísavá) kvalita (většina produktů).
 • Kvalita III – odpadní surovina – „hnojivo“.

 

Studie

 

kniha-o-chlorelle-skniha-dr_-chlorella-s

 • Chlorella, Jewel of the Far East Dr. B. Johnsen, D.O., Ph.D., 1978
 • Chlorella Special Edition of Health World Magazine, 1989
 • Chlorella–Natural Medicinal Algae Dr. D. Steenblock, B.S., M.Sc., D.O.
 • Chlorella–The sun powered supernutritient and its beneficial properties, Michal Rosenbaum, M.D.
 • Algae, super healing qualities for body and spirit. Dr. med. Frank Liebke, 1998
 • Experience with the Medical Applications of Chlorella, Y. Yamagashi, M.D, Hoken Kaikan Clinic
 • The medical Applications of Chlorella., Yoshiro Takechi, M.D.
 • Chlorella Tablets. Yoshiro Takechi, M.D.
 • Treatment of Peptic Ulcers with Chlorella. Y. Yamagashi, M. Toikawa, R. Suzuki, T. Hara, F. Warita
 • Clinical Applications of Chlorella Preparations. T. Saito, M.D. ,T. Saito and N. Oka, M.D.
 • The Administration of Chlorella Extract, and the Physique and Physical Fitness of Elementary School Pupils. Department of Hygiene, Nagasaki University Medical School
 • A Chlorella Experiment with Maritime Self-Defense Forces Members
 • The Effects of Chlorella pyrenoidosa Preparations on Circulatory System Functions, Kanazawa Medical College, dál také:
 • The Effects of Chlorella Preparations on Experimentally Induced Infections by the Acquired Immune Deficiency Virus
 • Effects of the Long-Term Ingestion of Chlorella Preparations on Alcoholysis and Other Liver Functions
 • Effects of Various Preparations Made from Chlorella pyrenoidosa Cells on the Defense Mechanism
 • Regulation by the Single-Celled Green Alga Chlorella pyrenoidosa of Imunological Competence in Mice with Cancer Tumors
 • Effects of Orally Administered Chlorella pyrenoidosa Preparations on Human Pulse Wave Velocity
 • The Antitumor Capacity, and Its Effects and Mechanism, of Neutral and Acidic Polysaccharides Derived from Chlorella Cells
 • Regulation of Heartbeat (Bradycardic Effect) by CGF
 • Effects of Long-Term Administration of Chlorella Preparations on the Advancement of Aging in Humans Laboratory Animals

 

Soubor studií a lékařských článků žádejte u svých poradců.

 

Zkušenosti zákazníků

GW nezaručuje podobné výsledky. Pouze otiskuje subjektivní zkušenosti lidí.

 

Chlorellu Green Ways užívám od 25.1.2001.

Mám od 10 let lupenku. Poslední 4 roky jsem ji měla ve velkém množství po těle, ale hlavně v obličeji a ve vlasech. Po 2,5 měsících užívání mi zcela zmizela z obličeje a vlasů, po těle nastalo zlepšení o 50%. Byla jsem překvapena stejně, jako i má kožní lékařka, která se začala sama o Chlorellu zajímat a doporučovat.
Další pozitiva:
1. přestaly mi padat vlasy a jejich kvalitu si pochválila i má kadeřnice
2. nelámou se mi nehty a poprvé v životě jsem byla na manikúře, protože jsem si nevěděla rady s jejich délkou a údržbou
3. ustoupily mi deprese (podnikám) a bolesti kolem žaludku
4. již po 3 měsíci nevím, co je migréna
5. jsem daleko klidnější a zdá se mi, že vitálnější
6. od devatenácti let jsem měla vysoký bilirubin 28 – 35. Dnes je na hodnotě 14, což je téměř v normálu.
Chlorellu Green Ways užívá i má matka a 5letý syn.
Matka: (61 let) – zlepšení: tlak, cholesterol, deprese
Syn (5 let) – je astmatik, vysoký alergik (trávy), ekzematik, porucha vyprazdňování (plastika konečníku). Po konzultacích s odbornými lékaři, již 3 měsíce konzumuje Chlorellu.
Na stolici chodil za 7-10 dní, potom mu vylézaly střeva (proto plastika). Nyní chodí každý den pravidelně.
Pravidelnou stolicí se mu vyčistil po celém těle i atopický ekzém.
Vysadili jsme po poradě s alergoložkou léky na astma, které „si foukal“ 4krát denně. Ponechala mu jen pohotovostní léky, kdyby měl záchvat. A již 2 měsíce ŽIJEME!
Eva Filipiová, Meziboří (40 let)

 

Když jsem poprvé slyšela o výrobku firmy Green Ways, Chlorelle,

rozhodla jsem se jej vyzkoušet a to ze tří důvodů. Za prvé. Byl mi doporučen mou přítelkyní, které věřím. Za druhé mě zaujal svým takřka všestranným využitím. Za třetí, byla jsem prostě zvědavá. Brala jsem malé zelené tablety a čekala co se bude dít. Po třech dnech mě začala bolet hlava a já měla chutě s tím přestat. Protože mi bylo řečeno, že se to stává, že je to součástí očistné kúry, vydržela jsem. Dnes jsem opravdu ráda, že jsem se s tímto produktem seznámila a stal se součástí mého jídelníčku. Cítím se totiž méně unavená, což při mém způsobu života podnikatelky velmi oceňuji. Také mám dobrou náladu a zdá se, že lépe zvládám každodenní ministresy. Díky za „Chlorellku“ a určitě ji všichni vyzkoušejte!!!
Dagmar Slapničková – Pyšová Ostrava

 

Chlorella vstoupila do mého života paradoxně až na africkém kontinentě. Setkání se zelenou řasou bylo spojeno s poznáním skvělého člověka, který mi svým přístupem k životu a k lidem dodal nový impuls do ušlápnutého žití po mateřské dovolené. Další „nakopnutí“ provedla sama chlorella, která se mlčky a jakoby samozřejmě stala členem naší čtyřčlenné rodiny. Všem nám okamžitě dodala spoustu energie a přinesla domů dobrou náladu, která se vlivem okolností začala pomalu vytrácet.
Můj čtyřletý syn si chodí pro „bobulky“ místo pro bonbóny, starší dvanáctiletý syn se dočetl, že bude mít svaly a dobře poroste, a tak jako správný sportovec – florbalista – zobe o sto šest. Nejvíce se ale bavím, když můj muž, který si ze mě zpočátku dělal legraci a říkal mi „bobulářko“, vždycky jako první hlásí, že v mističce docházejí bobulky!!!
Co nám tedy chlorella ruku v ruce s Mladým ječmenem dala a vzala?
Dala: energii, dobrou náladu, pohodu z pravidelného metabolismu.
Vzala: únavu, stres, pocity plnosti po jídle, krvácení dásní, vysoký cholesterol, pocity hladu a nárazové chutě, chuť na sladkosti, předmenstruační potíže (podrážděnost, napětí v prsou, bolesti břicha a zad) a v neposlední řadě i pár kilogramů váhy…
Největší radost mám z mé 56 leté maminky – diabetičky, která si po dvou měsících života s chlorellkou mohla snížit dávku inzulínu a celkově se cítí bezvadně.
Jsem přesvědčená o tom, že by si zelené potraviny měly najít své místo v každé rodině a zabydlet se tam tak, jak se jim to povedlo u nás.
Zuzana H., Liberec