Homeopatie a děti

Homeopatie a děti

Novorozenecké koliky

Chamomilla

Růst zoubků

Chamomilla

Nachlazení

Aconitum – výborný lék na prochladnutí. Pokud víte, že dítě prochladlo, okamžitě mu podejte Aconitum 30CH. Je to lék na nemoc z prochladnutí a na šok.

Podpora imunity

Oscillococcinum – homeopatické „očkování“ proti chřipce – v chřipkovém období podáváme 5 kuliček jednou ze 6 týdnů

Pokousání hmyzem

Apis – hned po štípnutí

Ledum – když to nestihneme a poštípané místo nateče

Zánět středního ucha

bylinné kapičky AUDIRON (viz. vitamínové doplňky) – kapeme 1 – 2 kapky do každého ouška již při prvních příznacích. Jsou vhodné i po návštěvě bazénu.

Cibulový zábal

Chamomila – dítě je vzteklé, křičí

Pulsatila – dítě se chce mazlit a chovat

 

Zánět hrtanu (laryngitida)

Tyto tři léky zabírají velmi dobře a prakticky okamžitě.

Aconitum – dítě se probudí vyděšené protože nemůže dýchat
Spongia tosta – na rozšíření dýchacích cest, suchý štěkavý kašel
Hepar sulfur – na odhlenění

Další opatření:

  1. Okamžitě otevřeme okno. S dobře oblečeným dítětem jdeme ven, nebo k oknu a necháme ho vdechovat chladný vzduch. Pokud se toto stane v létě, kdy je teplo, otevřte mrazák a sedněte si s dítětem před něj. Nejlepší opatření je naučit děti spát v chladném prostředí.
  2. Po lžičkách dáváme dítěti pít vlažný čaj z ječných krup (viz. Přírodní léčba – sirupy), který velmi výrazně snižuje otok hrtanu.
  3. Na krk přiložíme Priesnitzuův obklad (viz Zábaly) na 10 až 15 minut, poté sejmeme, ale krk ještě zabalíme do suché pleny. Zábal opakujeme po hodině.
  4. Co nejrychleji podáváme již uvedené léky. Pokud se bojíte, že by dítě mohlo kuličku vdechnout, vzhledem k tomu jak kašle, rozpusťte ji ve vodě a podávejte po lžičkách nebo stříkačkou. Kombinaci léků podávejte po 2 minutách. Pokud nevidíte zlepšení znovu celou sérii opakujte. Dítě by mělo na tuto léčbu velmi rychle zareagovat, do několika minut až do ½ hodiny. I když se Vám dítě zdá druhý den již zdravé, aplikujte kombinaci léků ještě ráno, v poledne a večer v rozmezí 5 minut. Celou tuto léčbu můžeme praktikovat při převozu do nemocnice nebo i v nemocnici. Moje zkušenost je ovšem taková, že hospitalizace většinou již není nutná.