Homeopatie

Samuel HahnemannNejvyšším ideálem léčení je rychle, šetrně a natrvalo navrátit pacientovi zdraví, co nejrychlejším, nejspolehlivějším a nejméně škodlivým způsobem a podle jasně srozumitelných principů odstranit a zničit nemoc v celé její šíři.

Samuel Hahnemann – zakladatel homeopatie (1755–1843)

Homeopatie je prastará léčebná metoda, založená na přírodním zákonu, který zní „podobné se léčí podobným“. Myšlena je podobnost symptomů nemoci a co možná stejným obrazem léku. Tato zákonitost je součástí přírody a při léčení ji využívali slavní lékaři jako např. Hippokrates nebo Paracelsus, nebo se s její použitím setkáváme v klasické medicíně.

Homeopatií můžeme pomoci u většiny nemocí jemně, rychle a bez vedlejších účinků.

V řadě zemí jako např. Francie, Anglie, Německu a Indii patří mezi přední metody léčby chorob. Homeopatii používá a používalo mnoho známých osobností např. Jan Pavel II., Bill a Hillary Clintonovi, anglická královna Alžběta.

Homeopatie se liší od klasické medicíny individuálním přístupem k nemocnému. Proto je vhodná i při nemocech, které klasická medicína vyléčit nedokáže (ekzém, astma, apod).

Homeopaticka se připravují z rostlin, minerálů a z produktů živočišných tkání. Tyto suroviny jsou zde vysoce naředěné. Homeopaticka působí odlišným způsobem ve srovnání s léky chemickými nebo s léky z přírodních zdrojů v surovém nezředěném stavu. Působí na povzbuzení životní síly člověka, která rozběhne proces samouzdravení.