Neera-Detox

NEERA – DETOX

PROČ SE POTŘEBUJEME PROČISTIT…

Lidské tělo má zázračnou schopnost vyléčit a očistit samo sebe. Bohužel, v dnešním světě je většina toho, co konzumujeme, pro tělo zbytečné, ne-li přímo škodlivé – nasycené tuky, nadmíra bílkovin, různé konzervační látky a chemické přísady. Řada chemikálií a toxinů se také nachází přímo v našem přirozeném prostředí, odkud se do našeho těla dostávají dýcháním, pokožkou či zažívacím ústrojím.

Tento toxický náklad může ohrozit naše zdraví.

Ještě předtím, než zvýšená hladina toxinů v našem organismu vyvolá nějaké onemocnění, často se projeví ve formě prvotních příznaků:

 • únava
 • pocity letargie
 • podrážděnost
 • nervozita
 • zažívací potíže
 • zácpa
 • bolesti hlavy
 • častá nachlazení
 • snížená imunita
 • nespavost
 • kožní vyrážky.

Přírodní kúra neera® účinně pomáhá tělu zbavit se toxických látek.

Vyzkoušený recept

NEERA Detox kúra je prověřený léčebný program, který obnovuje tělu jeho optimální zdraví. Obsahuje pouze přírodní složky, žádné umělé přídavky, barviva ani konzervanty. NEERA Detox kúra je naprosto bezpečná, pokud se provádí podle návodu.

Základem je vynechání veškeré pevné stravy. Místo ní konzumujeme pouze:

 • Nápoj NEERA
 • Čistou vodu
 • Senna čaj nebo Triphalu nebo čistou vlákninu
 • Slabé bylinkové čaje a slanou vodu.
Nápoj Neera

Během kúry pijeme nápoj neera® – směs vody, čerstvě vymačkané citrónové šťávy, kayenského pepře a Madal Bal Přírodního stromového sirupu.

Madal Bal Přírodní stromový sirup je pečlivě vyvážená směs nejčistší mízy jihoasijské palmy arenga a nejkvalitnějšího kanadského javorového sirupu stupně C+. Javorový sirup dodává během kúry energii ve formě snadno stravitelných cukrů a palmový sirup zajišťuje bohatý přísun minerálů.

Citrónová šťáva je po tisíciletí používaná pro své léčebné účinky. Kyselost šťávy má alkalizační efekt na tělo a pomáhá mu rozložit tuky a hlen. Citrónová šťáva je také zdrojem velkého množství antioxidantů a vitamínu C.

Kayenský pepř je významný metabolizant. Zrychluje tělní oběh a pomáhá tak čistícím účinkům citrónové šťávy.

Čistá voda je samozřejmě nejdůležitější přísadou. Voda dopraví ostatní složky nápoje do celého těla, dopřává organismu „vnitřní koupel“ a odplavuje veškeré uvolněné odpadní látky a toxiny.

Příprava nápoje Neera

K přípravě 2 litrů nápoje potřebujete:

– 1,5 dl čerstvě vymačkané citrónové šťávy (3-4 citróny)

– 1,5 dl Madal Bal Přírodního stromového sirupu

– cca 1/2 kávové lžičky kayenského pepře (nebo méně – podle chuti)

– 1,7 l čisté vody

Postup přidávání jednotlivých položek je následující: nejprve Neera sirup,
poté čistou vodu, následuje kayenský pepř a nakonec citronová šťáva. Takto
se všechny látky z pepře správně uvolní. Doporučujeme pít Neera nápoj
alespoň vlažný nebo teplý, ale ne horký, aby se nezničily vitaminy v citrónové
šťávě.

Používejte čerstvé citróny (nejlépe Bio), ne koncentrovanou citrónovou šťávu!!!

Délka kúry

Tradiční, doporučovaná délka detoxikačního programu neera® je deset dnů.

Ale protože je každý jedinečný, je nejlepší procítit a promyslet svou aktuální situaci a podle ní vybrat z následujících verzí:

Jeden ze způsobů, jak vybrat vhodnou variantu Neera Detox kúry, je podle konstituce, jak ji vnímá tradiční ájurvéda, tisíciletími osvědčený léčebný systém z Indie. Zde najdete test, kde si určíte svou konstituci: www.siddha-ajurveda.cz/dosa_test

3 dny: Krátká verze ideální pro konstituční typ Vata. Také výborná pro vyzkoušení, jak na vás Neera kúra působí. Balení obsahuje 500ml Neera sirupu a kayenský pepř.

Doporučená cena: 590,-Kč

5 – 7 dní: Ideální pro typ Pitta. Pokud váháte, kterou verzi zvolit, je sedmidenní kúra vždy dobrou volbou. Balení obsahuje 1 litr Neera sirupu a kayenský pepř.

Doporučená cena: 990,-Kč

10 dní: Tradičně doporučovaná verze Neera kúry. Nejideálnější pro typ Kapha. Pokud je vaším cílem zhubnout, je tato verze pro vás nejvhodnější. Na ww.neera-detox.cz/jídelníček najdete tipy, jak si váhu po skončení kúry udržet. Balení obsahuje 1,5 litru Neera sirupu, kayenský pepř.

Doporučená cena.1520,-Kč

15 dní: Prodloužená verze vhodná pro každého, kdo chce hlubší pročištění a maximální výsledek. Pro tuto verzi využijte Výhodného balení: 2x1000ml Neera sirupu, kayenský pepř.

Doporučená cena: 1890,-Kč

Jednou týdně: Výborná volba, chcete-li svému trávicímu ústrojí dopřát jednou týdně odpočinek. Vyberte si kterýkoli den v týdnu a v tento den pijte pouze nápoj Neera.

Vyzkoušejte tento systém šest týdnů nebo i více. Z dlouhodobého pohledu je to velmi efektivní režim jak pro očištění, tak i pro dosažení optimální váhy. Vystačí vám 1 litr Neera sirupu.

Relax: Nápojem Neera nahraďte jedno jídlo denně. Tento způ-sob prodlouží přirozenou dobu na očistu – noc, kdy jsou ledviny a játra nejaktivnější. Budete-li to provádět celý měsíc, dosáhnete značného pročištění a obvykle také středně velkého snížení váhy. Vystačí vám 1 litr sirupu.

Neera Master Program: Ideální detoxikační program, kombinující verzi „Jednou týdně“ s dvojím opakováním 10denní kúry za rok. Lidé, kteří kúru provádějí pravidelně a po delší dobu, pociťují zázračný účinek na své fyzické, mentální i duchovní zdraví.

 

Senna čaj, Triphala, vláknina

Během kúry je důležité pročistit též trávicí trakt, hlavně střeva. Když přestaneme jíst, přestanou se střeva hýbat a nahromaděné zbytky v nich mohou zůstávat. Proto je nutné podpořit vyloučení těchto zbytků. Proto vyberte z následujících tří možností pro sebe tu nejvhodnější, nekombinujte je:

1) Původně se doporučoval čaj z listů Senny, který má projímavý účinek. V některých případech může způsobovat křeče, což není na závadu, ale je to nepříjemné.

2) Pokud se tomuto chcete vyhnout, použijte Triphalu. Je to směs nadrcených plodů Haritaki, Bibitaki a Amalaki – v poměru určených ájurvédskými lékaři. Tato směs je v Indii velmi oblíbená a má velmi široké užití. Pro Neera Detox kúru je ideální, jelikož trávicí trakt nedráždí, ale naopak uklidňuje a zároveň velmi účinně čistí. Doporučujeme užívat 1-2 kapsle během kúry denně večer před spaním, nebo v podobě čaje hrnek před spaním připravit podle návodu na krabičce.

3) Další alternativou je čistá vláknina např. Psyllium. Psyllium je přírodní látka získaná ze semene indického jitrocele. S vodou nabobtnává a zvětšuje svůj objem. Vzniklý gel působí příznivě na trávicí trakt, zlepšuje vyprazdňování, chrání sliznice střev a žaludku. Vyvolává pocit nasycení, takže je vhodný během Neera kúry.